K prožití příjemné dovolené Vám nebude v objektu ani v okolí nic chybět. Chalupa je v centru dění zimních i letních radovánek. Obec Čistá, která volně navazuje na Černý důl je vzdálena jen pár kilometrů od Černé hory respektive Jánských Lázní, kde jsou vynikající podmínky pro lyžování, běžkaření, ski alpování, či sáňkování v zimě. V letním období zase super trasy pro cyklistiku, turistiku, můžete řádit v lanovém parku, nebo navštívit stezku v korunách stromů, která je jen 5km daleko.

V zimním období

 • SKIPARK Černý Důl a Černá Hora se 7,9 kilometry sjezdových tratí, s 10 vleky a 1 lanovkou (lyžařská škola, snowboardingová škola, půjčovna lyží, ski bar)
 • SkiResort Černý Důl – Černá hora – Pec = 44 km sjezdovek na jeden Skipass.
 • Večerní lyžování, Snow park, Funline, Snowtubing a další v přilehlém lyžařském středisku.
 • Pro běžkaře je upravováno u chalupy 26 kilometrů běžeckých tratí.
 • Trasa Černohorské sáňkařské cesty vede nádherným úbočím Černé hory.
 • Černá hora www.skiresort.cz

V letním období

 • Je tu pro Vás 60 kilometrů turistických tras. Na hřebeny se můžete nechat vyvézt lanovkami. Dolů už to na koloběžce pojede samo. Turistické stezky jsou kolem propleteny, takže můžete trasy i různě kombinovat. a) Janské Lázně, Hoffmanova bouda – Černá hora – 4,4 km. … b) Janské lázně, centrum – Černá hora – 5,3 km. … c) Pec pod Sněžkou – Černá hora – 6,6 km. … d) Dolní Maršov – Černá hora – 7,3 km. … e) Janské Lázně – Černá hora – cesta kabinovou lanovkou. Více zde
 • Pro horskou cykloturistiku je v Krkonoších vytyčeno 27 cyklotras a cyklostezek. Níže najdete seznam několika nejzajímavějších. Hlavní cyklotrasou je Jizersko-Krkonošská magistrála spojující Harrachov a Žacléř (71 km), ostatní tvoří systém okružních i cílových cyklotras vedoucích na zajímavá místa v Krkonoších. Využívají převážnou většinu sjízdných lesních cest a svážnic III. zóny národního parku Krkonoše. Do II. nebo I. zóny jen zcela výjimečně. Celá síť cyklotras a cyklostezek je v Harrachově napojena na dálkovou silniční cykloturistickou trasu systému KČT č. 55. Více zde
 • Stezka korunami stromů Janské Lázně zde
 • Golf Club Mladé Buky Golfové hřiště se nachází v malebném horském prostředí a poskytuje unikátní výhledy na panorama Krkonoš. Více zde
 • Krkonošské muzeum Krkonošské muzeum Správy KRNAP můžete navštívit ve Vrchlabí. Více zde
 • Pramen Labe zde

Pro děti

Baldův svět – Mladé Buky zde kde si děti užijí spoustu atrakcí – vodní svět, trampolíny, bazén, lanová centra bobová dráha a další.

Herní krajina Pecka zde představuje život ve větvích stromů, na louce i v blízkosti horské bystřiny, který je typický pro krkonošskou přírodu. Stezka u Portášovy boudy ve výšce 1062 m n. m. má více než deset stanovišť s dřevěnými sochami znázorňujícími charakteristická zvířata, hmyz nebo ptáky Krkonoš. Vstup do ní je zdarma.

Možnosti koupání: aquacentrum Jánské Lázně, koupaliště Čistá, rybník Vejsplachy, koupaliště Retro park Sejfy, koupaliště Valteřice, Trutnov – Pekelský rybník, přehrada Labská, aquapark Špindlerův Mlýn, koupaliště Dolní Kalná, rybník U Mlejna, koupaliště Jilemnice, bazén Jilemnice, rybník Dolce, koupaliště Poniklá – Homole v Dolích, bazén Trutnov.